.

.

wtorek, 28 czerwca 2016

Sposoby na pobudzenie w sobie kreatywności.

Hejka !
Nie wiem jak zacząć tego posta, bo kompletnie nie mam tematu. Co z tego wyjdzie nie wiem :) I co dalej hehe ;) Niebawem będzie kolejny post z fryzurą oraz paznokciami tylko muszę przygotować materiały. Ale to jest rzecz oczywista. Wiem dzisiaj może pobudzimy w sobie trochę kreatywności. Z tego co mi wiadomo za kreatywność odpowiada prawa półkula mózgu, ale nie tylko za to bo również za wyobraźnię, intuicję, zdolności artystyczne.  Za to lewa półkula mózgu odpowiada za naukę pisania, liczenie, myślenie analityczne. Daną czynność możemy uruchomić poprzez uruchomienie tych obszarów, które są za nią odpowiedzialne. Czyli jak ?

 Sposoby na pobudzenie w sobie kreatywności :

1.Pisz ręcznie

Pisanie ręczne wpływa bardzo pozytywnie na pamięć, poprawia koncentrację, zdolność uczenia się i przyswajania nowych informacji. Nie zapomnę o ortografii i interpunkcji. Ten kto pisze np. pamiętnik czy listy do znajomych na pewno wie o czym mówię ;)

2.Smakuj sztukę

Muzyka, fotografia, teatr, kino, malarstwo. Smakuj sztukę i próbuj nowych jej kęsów. Dla mnie takim małym światem jest malarstwo i fotografia, oczywiście do tego jakaś przyjemna muzyka. Dzięki nim dostrzegłam coś czego jeszcze wcześniej nie widziałam.

3. Nie bój się zmian 

Bo tylko tak nie przegapisz okazji, która może totalnie zmienić Twoje życie. Zmiany są dobre, nawet jeśli zamykasz jedne drzwi, pamiętaj, że otwierasz drugie, które mogą prowadzić do czegoś zupełnie innego. Lepszego! Nie bój się, otwórz je!

4. Pij zieloną herbatę 

Zielona herbata w zależności jak ją parzymy oddziałuje na nas pobudzająco – pierwsze parzenie lub relaksująco – kolejne parzenia. Ma też masę dobroczynnych składników, poprawia koncentrację, zdolność uczenia się, wspomaga trawienie, wpływa pozytywnie na krążenie, zmniejsza ilość złego cholesterolu, a nawet, zapobiega nowotworom. Azjaci, którzy regularnie piją zieloną herbatę, znacznie rzadziej chorują na raka. Dlatego pijmy zieloną herbatę, najlepiej taką bez dodatkowych aromatów.

5. Czytaj, czytaj, czytaj

 Jak najwięcej. Czytaj to co sprawia Ci przyjemność, ale nie obawiaj się sięgać po inne gatunki. Czytanie wpływa na naszą wyobraźnię, zwiększa zasób słownictwa, i sprawia, że jesteśmy inteligentniejsi. Czytanie i pisanie spowalnia starzenie się mózgu. A od nośnie tego już wcześniej polecałam wam genialną książkę ----> Recenzja książki <----.

6. Zawsze miej przy sobie notes i długopis

Ja jako że prowadzę bloga i jest mi niekiedy ciężko nadążyć nad wymyślaniem tematów, to notes jest moim niezbędnikiem. Pamiętam jak któregoś razu byłam na spacerze i miałam genialny pomysł na posta, a co do czego przyszło wróciłam do domu i on jakoś wyparował. Ale taki Notes nie tylko może przydać się do zapisywania pomysłów na bloga ;) Ale również do wielu innych czynności.


7. Nie szukaj kreatywności na zewnątrz

Pomysły są w Tobie i tylko czekają, aż je odkryjesz. To one są najlepsze.Inspirowanie się innymi jest dobre do czasu, w pewnym momencie trzeba sięgnąć do własnych zasobów. One są genialne, jedyne w swoim rodzaju i niewyczerpywane. Czy to nie wspaniałe? Przed Tobą całe pole niewykorzystanego potencjału.

8. Ufaj swojej intuicji 

 Ona się nigdy nie myli. Pamiętaj, że za tę twórczą sferę naszego życia, odpowiedzialna jest prawa półkula mózgu. Pobudzając ja pobudzisz także swoją intuicję. Intuicja to wspólny mianownik wszystkich naszych cech, przeżyć, emocji, informacji zapisanych w mózgu. Ona nie może się mylić. Czujesz, że to wypali? Zrób to!


9. Pobądź sam ze sobą

 Wsłuchanie się w siebie jest kluczem nie tylko do wspaniałych pomysłów, ale także do dobrych relacji z innymi. To Ty wiesz o sobie najwięcej, nikt nie zna Cię tak dobrze (może poza Stwórcą), jak Ty sam. Usiądź i posłuchaj swojego wewnętrznego głosu. Bądź wobec siebie uczciwy, nazwij uczucia, które Cię ogarniają. Pogadaj ze sobą! Tak od serca i otwarcie, przed sobą nie musisz udawać.


10. Obudź w sobie dziecko

Cofnijmy się za czasów naszego dzieciństwa. Pamiętasz co lubiłeś robić będąc dzieckiem ? Malować, grać w podchody, biegać, budować z klocków.  Wróć na chwilę do tamtych czasów i zrób to, co wtedy wywoływało w Tobie tyle pozytywnych emocji. Podziwiaj życie z dziecięcą ciekawością. Spróbuj dotknąć czegoś nowego. Zjedz zupełnie nieznany Ci owoc. Próbuj nowych smaków. Zacznij malować na płótnie, rysować kredą lub grać na instrumencie. Odkryj w sobie dziecko, na nowo. Zauważyłeś, że małe dzieci nie miewają spadków nastrojów? Codziennie budzą się z radością odkrywania nowego dnia. Dzieci są bardzo kreatywne, uczmy się od nich.

Pamiętajcie, że kreatywność tkwi w każdym człowieku, w głębi nas. Po prostu musimy ją odkryć i przede wszystkim się nie poddawać walczyć do samego końca. Na swojej drodze spotkamy dużo zakrętów ale za każdym zakrętem jest jakaś prosta. Więc realizujcie marzenia, bądźcie kreatywni a co najważniejsze nie poddajemy się :) I mój cytat z opisu : Nie pokonujcie oceanów dla ludzi którzy nie przeskoczyli by dla was kałuży ! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją.
*Jeśli spodobał ci się post zostaw po sobie jakiś ślad.
*Jeśli spodobał ci się mój blog zachęcam do obserwacji.