.

.

środa, 14 września 2016

Czym jest Olej kokosowy i dlaczego warto go stosować ?

         Olej kokosowy przez wiele lat był uznawany przez dietetyków na " Czarnej liście ".  Jednak badania nad tym tłuszczem wykazały, że ma on bardzo wiele zastosowań. Jest to produkt który nadaje się świetnie i w kuchni i w łazience.  

                      CZYM JEST OLEJ KOKOSOWY ?

Jest to olej roślinny, pozyskiwany z orzechów palmy kokosowej ( tzn. Kokosa ). W temperaturze pokojowej przyjmuję postać stałą ( przypominającą wosk ), ale rozgrzany zmienia się w przezroczysty płyn. Ten zdrowy i uniwersalny olej powstaje w wyniku tłoczenia i podgrzewania miąższu orzecha palmy kokosowej. Olej kokosowy dzieli się na dwa typy : Rafinowany i nierafinowany.

                     Olej rafinowany :

Jest najłatwiej dostępnym i jednocześnie najtańszym Olejem, który z łatwością można rozpoznać po braku charakterystycznego dla tego owocu zapachu. Jednym słowem jest on bezzapachowy.
Na rynku można ich dostać bardzo dużo. Oto pięć najlepszych :

#1 Tutaj można go kupić

 #2 Tutaj go dostaniecie
 
#3 Tutaj go kupicie
#4 Tutaj go dostaniecie 
 #5 Tutaj go kupicie                        Olej nierafinowany :

Ten olej jest tłoczony na zimno ( przepięknie pachnie ), ale niestety jest o wiele droższy. W temperaturze powyżej 25 stopni ma płynną konsystencje i żółtawy odcień, w niższej temperaturze staje się białym masłem. Ale jego plusem są właściwości między innymi zwalcza opryszczkę, jest źródłem witamin z grupy B, zawiera witaminę C pomagającą zwalczać infekcje, a także witaminę E. Jest to zatem substancja bardzo cenna dla naszego zdrowia. Oto pięć najlepszych :

#1 Tutaj go można dostać

#2 Tutaj go kupicie

#3 Tutaj kupicie


#4 Tutaj go dostaniecie

#5 Tutaj go kupicie


                    Dlaczego warto go stosować ??

Oleje mają bardzo dużo zastosowań można go stosować podczas przygotowywania posiłków i do pielęgnacji ciała. Sprawdza się bardzo dobrze jako suplement diety i utrzymuję kondycje naszych włosów i paznokci. Wystarczy kilka kropel wtartego oleju w końcówki włosów. Nakładany na twarz nawilża naskórek i wspomaga jego regeneracje. Ale przede wszystkim likwiduje uciążliwy trądzik.


Także nie wahajcie się kupujcie go i używajcie jak najczęściej. Sama go stosuje i na prawdę widać efekty ;) 

2 komentarze:

  1. Super post , mega interesujące :D
    https://nastoletniaaperspektywaa.blogspot.com/ zapraszamy :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się cieszę i na pewno do was zajrzę :*

    OdpowiedzUsuń

*Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją.
*Jeśli spodobał ci się post zostaw po sobie jakiś ślad.
*Jeśli spodobał ci się mój blog zachęcam do obserwacji.