środa, 26 października 2016

Jak dobrać odpowiedni makijaż do kształtu naszej twarzy ?


Słuchajcie ! Słuchajcie ! Po kilku sezonach królowania bronzera powraca moda na róż na policzkach. Delikatnie zaróżowione policzki..... TO JEST TO ! Zdradzę wam dzisiaj w jaki sposób i w jakim miejscu należy nakładać róż oraz robić makijaż w zależności od kształtu naszej twarzy. Przy okazji z charakteryzuję wam poszczególne kształty, żeby każdy z was mógł go łatwiej rozpoznać ;)  Myślę, że w najbliższym czasie zrobię więcej postów od nośnie naszej twarzy. Jak wam podoba się ten pomysł ?


TWARZ OWALNA GRATULACJE ! Jesteś idealna ! Ten kształt twarzy jest najbardziej proporcjonalny. W starożytności obowiązywała zasada harmonii, dlatego właśnie owal jest kształtem do którego dąży każdy z nas podczas naszych codziennych stylizacji.

Jak ją poznać ?
Twoje czoło nie jest ani za wysokie ani za niskie, brodę masz lekko zaokrągloną. Rysy twarzy są delikatne i subtelne, bez mocno zaznaczonych kości.

Makijaż.....
Masz bardzo symetryczną i proporcjonalną twarz. Aby ja wymodelować potrzebujesz kilku niezbędnych kosmetyków, takich jak : puder ciemniejszy od naszej naturalnej karnacji, puder jaśniejszy o ton oraz róż do policzków. Twoja twarz wymaga podkreślenia kości policzkowych. Wytuszowane rzęsy stanowią wspaniałą oprawę oczu. Usta zaznaczone pastelowym błyszczykiem doskonale współgrają z całym makijażem. Podkład nadaje świetlistości, a róż podkreśla kości policzkowe. A więc jak poprawnie nakładać róż ?  

Przy owalnej twarzy możesz nakładać róż w dowolny sposób. Jeśli chcesz optycznie podnieść kości policzkowe, nałóż róż centralne miejsca policzków i rozprowadź ku skronią.

TWARZ OKRĄGŁA


Taki kształt nie występuje tylko u osób z nadwagą. Okrągłą buzię może mieć każda z nas, nawet ta najszczuplejsza. Misją tutaj jest optyczne wydłużenie twarzy. Ważną rolę odgrywa tu dobór fryzury ( to w następnym poście ;) ) i odpowiedniego makijażu.

Jak ją poznać ?
  Okrągłe policzki ( mają mniej więcej taką samą szerokość, co wysokość ), zaokrąglona broda i dość niskie czoło, to cała ty !  
 
 Makijaż.....
 Jest najlepszym sposobem na to by wyszczuplić zbyt zaokrągloną twarz. A to zrobić potrzebujesz : podkładu dopasowanego do twojej cery, podkładu o ton ciemniejszego i różu do policzków. Jaśniejszy podkład będzie ci potrzebny do pokrycia czoła i podbródku. Ciemniejszy tylko do zewnętrznej strony policzków lub ewentualnie na boki czoła i nosa ( w ten sposób zwężysz je trochę, jeżeli są za szerokie )

Jak nałożyć róż ?
 Przy zaokrąglonym kształcie twarzy, róż rozprowadź delikatnymi ruchami tuż pod szczytem kości policzkowych w kierunku gdzie robią ci się dołeczki w policzkach podczas uśmiechu.
 
TWARZ PODŁUŻNA

 Czy wiesz że twarz podłużna uznawana jest za królewską ? Kiedy obmalujemy naszą twarz, powstanie nam figura przypominająca wydłużony owal. Kobiety z pociągłą twarzą mają dość wyciągnięte rysy twarzy. Trzeba zwrócić uwagę również na fakt, że kości policzkowe nie są wydatne i są dość nisko osadzone w stosunku do całego rysu twarzy. Zwykle, stylizacje specjalnie dla niej przygotowywane, mają za zadanie optycznie ją skrócić i zmniejszyć wydatność czoła bądź masywność szczęki.

Jak ją poznać ?
 Twoja twarz jest dłuższa niż szersza. Czoło masz wysokie, podbródek szeroki ( kanciasty ).

Makijaż....
 Niezbędnymi kosmetykami dla ciebie będzie : bronzer, róż, rozświetlacz. Do makijażu twarzy użyj podkładu o jasnym odcieniu, aby optycznie skrócić brodę, aby zaokrąglić ostro zarysowaną szczękę nałóż nieco bronzera na koniec podbródka. Nałóż także odrobinę na skronie i szczyt czoła. Jak nałożyć róż ?


Róż będzie wyglądał najlepiej, gdy ozdobisz nim same szczyty kości policzkowych. Zrównoważysz tym pociągłą twarz.

TWARZ KWADRATOWAPodobnie jak z twarzą okrągłą dużą role gra tutaj makijaż. Najczęściej spotykamy się z niezadowoleniami ze strony jej posiadaczy. Mówi się, twarz pozbawiona jest kobiecych rys. Wasza twarz wymaga nieco więcej wyobraźni, trzeba wziąć sporo aspektów pod uwagę.

Jak ją poznać ?
 Szerokie i najczęściej niskie czoło, szeroka szczęka z wyraźnie zaznaczonymi kątami, szerokość czoła niemal taka sama jak szerokość szczęki i charakterystyczny szeroki podbródek - TO TY !

Makijaż....
Gdy dobierzesz go odpowiednio złagodzisz ostre rysy i optycznie wysmuklisz twarz. Proponuje ci użyć kosmetyków takich jak : puder ciemniejszy o kilka tonów niż twoja cera, podkład matujący, który nałożysz pod kości policzkowe i wzdłuż szczeki, puder jaśniejszy, którym rozjaśnisz obszary pod oczami, wokół nosa i pośrodku czoła, no i oczywiście róż, jak go nałożyć ?
Różem podkreśl te miejsca, gdzie najczęściej się rumienisz. W ten sposób przyciągniesz uwagę do najbardziej zaokrąglonych części twarzy i ostre rysy twarzy nie będą aż tak widoczne.


JAK SERCE


Twarz serce rozbudowana jest w górnej partii i zwęża się w kierunku brody. Dzięki odpowiedniemu dobraniu fryzury ( będzie w następnym poście ) można w łatwy sposób wyeksponować mocne strony twarzy i zamaskować nasze mankamenty.

Jak ją poznać ?
Masz strefę policzków nieco szerszą od czoła, wystający podbródek, czoło wysokie i stosunkowo szerokie.

Makijaż....
Zastosuj puder lub podkład o ton bądź dwa tony ciemniejszy, niż twoja cera ( rozprowadź go na górnej części czoła oraz skroniach. Stworzysz wrażenie węższego czoła, bardziej proporcjonalnego do twojego podbródka. Zastosuj także korektor na podbródku i po bokach szczęki, aby wydawała się odrobinę szersza, dzięki temu twarz będzie wydawała się bardziej symetryczna. No i oczywiście róż, jak go nałożyć ?

Róż na policzkach przede wszystkim odwróci uwagę od mocno zarysowanej linii szczęki. Muśnij nim szczyty kości policzkowych i przeciągnij w kierunku skroni.


Mam nadzieję, że post się wam podobał. Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy chcecie ciąg dalszy o kształcie naszej twarzy. Pamiętajcie, że znajdziecie mnie na FACEBOOKU  
oraz INSTAGRAMIE :*

Jeśli macie do mnie jakieś pytania to zapraszam na Ask.fm

4 komentarze:

  1. I follow you back #2
    xoxo

    www.bekleveer.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie umiem nakładać różu i nie robię tego bo nie chce dziwnych plam.

    OdpowiedzUsuń

*Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją.
*Jeśli spodobał ci się post zostaw po sobie jakiś ślad.
*Jeśli spodobał ci się mój blog zachęcam do obserwacji.