piątek, 7 października 2016

Jakie kolory pasują do naszej osobowości ?


 
Na początku chciałabym was przeprosić za moją nieobecność, no ale wiadomo jak to każda kobieta niekiedy po prostu się nie che robić nic. Najlepiej by się położyła do łóżka i nic nie robiła, a w szczególności w tą porę roku. Każdy z nas ma te lepsze i gorsze dni, a w dodatku gdy teraz panuję Jesienna Chandra to już w ogóle. Jesień należy do moich ulubieńców. Odcienie żółci, błękitu, srebra i wszelkiego rodzaju pastele to są barwy które idealnie mnie opisują. Co prawda takich kolorów nie ma jeszcze w mojej szafie, ale zawsze warto jest zaszaleć ;) Dzisiaj w poście chcę wam przekazać jakie kolory pasują do naszej osobowości i charakteru. Nie koniecznie to muszą być barwy ubrań w których chodzimy, ale również wnętrz i dodatków.


               Biały
Jest najjaśniejszym kolorem w całej palecie barw. Ten odcień w starożytnym Egipcie kojarzony był ze śmiercią, żałobą, nieszczęściem. Jednak każdemu z nas biel kojarzy się z czystością, niewinnością i beztroskim dzieciństwem.  Oprócz tego, biel jest symbolem egocentryzmu i potrzeby doceniania przez inne osoby. Oznacza lekką zachłanność na życie. Podobnie jak kolor czarny pasuję do pozostałych barw, które można ze sobą łączyć w piękny sposób. Od wieków jest odwieczną i ponadczasową barwą wykorzystywaną do malowania pomieszczeń. Jest dobra dla osób szczupłych, ponieważ nieco poszerza optycznie.

 A więc ta barwa będzie odpowiednia dla osób, które mają potrzebę być docenione przez inne osoby, dopiero szukają własnego spojrzenia na rzeczywistość i są optymistyczne.

                            Czarny  

 
  Jest najciemniejszą barwą. Teoretycznie nie jest kolorem, lecz po prostu brakiem światła widzialnego. Czerń jest jedną z najbardziej klasycznych barw. Nidy nie wychodzi z mod, a ludzi którzy ją kochają nie brakuje. Można ją łączyć ze wszystkimi kolorami, ponieważ stanowi świetne dopełnienie i doskonale tonuje. Ma bardzo wiele znaczeń. Jednym z negatywnych symboli jest śmierć. Większości osób kojarzy się z żałobą, smutkiem i wspomnianą wcześniej śmiercią. Jednak pozytywnym symbolem jest dla Indian, ponieważ oznacza życie. Jestem pewna, że nikt z nas nie wyobraża sobie pójść w jakimś innym kolorze niż czerń na pogrzeb. Kolor czarny jest symbolem eleganci i wyrafinowania. Łączy w sobie tradycje i nowoczesność. Np. klasyczna mała czarna nigdy nie wyjdzie z mody ;)

Czerń jest dla osób zdyscyplinowanych i pewnych siebie, tak samo jak dla osób niepewnych szukający dopiero własnego "JA".

          Szary i srebrny
Szary jest to odcień uzyskany z mieszaniny czarnego i białego koloru. Symbolizuje skłonność do samotności i izolacji. Szary to barwa ukrytych emocji, to mgła, tajemnica. Dlatego jest to kolor podkreślający potrzebę dochowania sekretu, ukrycia się przed światem ze swoimi problemami. Człowiek który ubiera szare ubrania to osoba dojrzała, która zna swoją wartość. Pokazuje, że nie potrzebuje od nikogo pomocy i ze wszystkim da sobie rade sama. Taka osoba najczęściej chce pozostać w ukryciu i nie wyróżniać się z tłumu. Srebro to szlachetny metal, jego symbolika związana jest z poszukiwaniem uczucia. Oznacza często ludzi romantycznych, honorowych, poszukujących przyjaźni. Nie polecam zakładać szarego ubrania na jakieś ważne spotkanie, bądź randkę. Po przez szare ubrania podświadomie mówimy...... Dziś chcę mieć święty spokój !!!

Srebro polecam dla osób bardzo romantycznych, spokojnych, honorowych. Poszukujących uczuć i przyjaźni.

Szary pasuje idealnie do ludzi opanowanych i pewnych siebie. Takie osoby najczęściej pozostają z boku, nie angażując się w bieżące sprawy. Symbolizuje niezależność i umiejętność krytycznego spojrzenia.

            Brązowy
 
 
 Należy do kolorów ciepłych. Przywołuje myśli związane z naturą. jest kolorem ziemi, drzew. Kojarzy nam się ze spokojem harmonią i równowagą. Brąz daje stabilizację, poczucie bezpieczeństwa. Jest domeną wszystkiego co wiąże się z ziemią, to znaczy z praktycznością, sumiennością i ciężką pracą. Osobą spod tego koloru brakuje pewności siebie, zrównoważenia i stabilizacji. Boją się tego co będzie za jakiś czas, a każda niewiadoma budzi w nich lęk. Pragną zmienić swój charakter, lecz przychodzi im to z trudem.

Brąz jest odzwierciedleniem ludzi mocno stąpających po ziemi, realistów. Osoby wybierające ten kolor lubią ład i porządek.Często ten odcień jest skorupą pod którą chcemy schować swoje oblicze.

       ŻÓŁTY I ZŁOTYŻółć to domena wiedzy, intelektu i nowych pomysłów. Pierwszą myślą jaka pojawia się nam w głowie gdy usłyszymy żółty jest jasne, ogromne słońce i jego promienie oświetlające nas wkoło. Wyobrażamy sobie jakie ciepło bije od niego rozkwitające kwiaty, owoce i letnia temperaturę. Jest to kolor ciepły i bardzo pozytywny. Ta barwa wyraża emocje takie jak radość, optymizm, śmiech, a także dobroć pomaganie innym, współczucie. Kolor żółty jest związany z wakacjami, plażą słońcem i przepięknymi wspomnieniami. Dodaje energii do działania. Pozytywami tego koloru jest twórczość, rozsądek, uporządkowanie, poczucie humoru. Jednak negatywami jest nieśmiałość, zdradliwość i wrażliwość. Złoto jest symbolem boskości, wieczności i chwały. Osoby lubiące ten kolor są skłonne do pokusy, zdrady, chciwości.

Złoto jest dla osób, które mają bardzo bogatą naturę, dla innych stanowisz swoiste niebezpieczeństwo. Kochasz splendor, wielkość i mnogość. Uważasz, że jesteś osobą wyższą chodź nie zawsze jest to prawdą.

Żółty jest dla osób nieśmiałych, niedoceniających samych siebie, bardzo wrażliwych. Chociaż nie zawsze niektórzy ludzie spod tego koloru lubią się zabawić. Kochacie rozkwitające kwiaty, owoce, letnio wiosenne klimaty. Macie cudowne poczucie humoru jesteście twórcze i uporządkowane.


        Pomarańczowy

  Ta barwa jest uzyskana z połączenia czerwieni z żółcią. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza wesoły nastrój. Kojarzy się z kolorowymi ptakami, motylami i kwiatami. Pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to pomarańcze. Ten kolor jest symbolem spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego nastawienia do życia. Oprócz tego barwa zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga walczyć z kompleksami. 

Ten kolor pasuję do osoby niecierpliwej, znającej swoją wartość i bardzo szybko oczekują na efekty swojego planu. Osoby te są także wytrwałe i mają silną motywacje. Jest to barwa ludzi aktywnych.      Czerwony

Należy do kolorów ciepłych i niegdyś był uważany za "kolor kolorów". Jego nazwa w niektórych językach oznacza "piękny" lub "kolorowy". Czerwień jest barwą władzy, występuje jako atrybut króla. Oprócz tego kolor oznacza również ogień, rządzę, krew, płodność oraz odwagę. Jest bardzo intensywną barwą. Kojarzy się również z uczuciem miłości. Jako ze jest to kolor żywy zawsze wywołuje duży efekt i przyciąga uwagę. Kolor należy do osób które lubią się wyróżniać. Domeną czerwieni jest siła, odwaga, witalność, życie i piękno. Ten kolor jest również kojarzony z wszelkiego rodzaju akcjami charytatywnymi, czy pocą medyczną.
Osoby spod tego koloru pragną zainteresowania ze strony innych, uwielbiają być adorowane, często są egocentrykami. Wytrwale i pewnie dążą do celu. Są bardzo dobrymi słuchaczami i nie tolerują sprzeciwu.


            Różowy


Nie jest kolorem podstawowym, występuje jako barwa pośrednia między białym a czerwonym. Podobnie jak czerwony jest to symbol miłości, ciepła, namiętności, wdzięku i uroku. Różowy to barwa romantycznych spacerów i kolacji przy świecach. Dla niektórych róż to kolor tandetny, dziecinny i niestosowny. Trzeba tylko zwrócić szczególną uwagę na to z czym łączymy barwę. Jeśli od stóp do głów ubierzemy różowe ciuchy, do tego nasze paznokcie, torebka i buty będą miały ten sam kolor, nie będzie to wyglądać ciekawie. Różowy należy połączyć z ciemniejszymi, dość stonowanymi kolorami np. granatowy, czarny, szary. Takie połączenie jest gwarancją szyku i eleganci.

A więc różowy będzie odpowiedni przede wszystkim dla osób wrażliwych, którym często brak silnej woli i wytrwałości. Ta barwa czasem wiąże się z infantylnym zachowaniem.


          Fioletowy

 

Symbolizuje zainteresowanie strefą duchową, poszukiwanie odpowiedzi na nasze pytania dotyczące naszego życia. Jest kolorem wolności i przestrzeni, oznacza przyjaźń i spontaniczność. Osoby, które lubią ten kolor mają pociąg do rzeczy pięknych, bogatych, nie lubią miernoty. Jesteście tajemnicze i dumne, potraficie zadziwiać ludzi swoją intuicją i filozoficznymi poglądami. Lubicie tajemnice, zagadki, ryzyko.

Fiolet jest odpowiedni dla osób które kochają ryzyko, zagadki. Osoby spod tego koloru są spontaniczne, tajemnicze.

 
               Burgund


To bogata czerwień rubinów, barwa ludzi zmysłowych i wrażliwych. Jesteście obdarzeni poczuciem humoru, kochacie rozrywkę i przygody. Szybko zajmujecie pozycję autorytetów, lecz gdy znajdziecie się w emocjonalnym dołku, możecie wykazywać niezwykłą chwiejność połączona z uporem i gniewem.Władza dla was jest rzeczą łatwą i naturalną.

Burgund kolorem który odzwierciedla osobę zmysłową, uczuciową, towarzyską. Niestety ludzie spod tego koloru są dość nadwrażliwi. Natomiast władza to wasza natura.


            Granatowy


 Jest kolorem powagi, munduru, porządku, a także atramentu, czyli pracy. Kojarzy nam się z eleganckimi mundurami, rozpoczęciem roku szkolnego, uroczystościami, dyscypliną i nauką.  Odzwierciedlają dowódczy charakter, chęć porządkowania innych i lekką dozę egoizmu.Granat to poważna barwa osób, które biorą odpowiedzialność za swoje czyny. Często niestety pragną odpowiadać za wszystko, kontrolować inne osoby i mieć ostatnie słowo. Niekiedy takie zachowanie wywołuję pogardę u innych osób i niechęć, ponieważ osoba, która nieustannie pragnie o wszystkim decydować uważana jest za człowieka o zbyt dużym mniemaniu o sobie.

Jest odpowiedni dla osób, które lubią rządzi. Są pewne siebie, odpowiedzialne, zdyscyplinowane i całkowicie świadome swoich decyzji.

        Niebieski

 
Należy do kolorów zimnych jest jedną z podstawowych barw. Kojarzy nam się z błękitnym niebem. Barwa nieba spowodowana jest rozpraszaniem się cząsteczek światła w cząsteczkach atmosfery. Niebieski nasuwa nam na myśl wodę, morze i otwartą przestrzeń. Oznacza między innymi uduchowienie, spokój, świeżość, a z drugiej strony energiczność, dynamizm i kreatywność.

 Osoby spod tego koloru charakteryzują się kreatywnością i twórczym umysłem. To osoby zaradne, potrafiące połączyć teorię z praktyką. Lubią spokojne otoczenie.

            Turkusowy

 
To  kolor optymizmu, wiary w lepsze jutro. Barwa uzyskana jest poprzez mieszaninę zielonego z niebieskim. Dobrze określa ludzi twórczych, pomysłowych i uparcie dążących do realizacji swojej idei. Jesteś wierny swoim przekonaniom, i sprawdzasz się jako przyjaciel. Masz skłonności do popadania w melancholię. Osoby, którym przyporządkowana jest barwa potrafią być zrównoważone  nawet w bardzo stresującej sytuacji. Turkus nazywany bywa barwą mądrości oraz prawdy. Jest symbolem jasnego umysłu, wody i nieba.

Jest odpowiedni dla osób które wierzą w siebie i swoje możliwości ale daleko im do zarozumiałości. Są osobami bardzo optymistycznymi, twórczymi i wiernymi. Niestety macie tendencję do popadania w melancholię.

          Zielony


Jest barwą powstałą z połączenia żółtego z niebieskim. Oczywistym jest, że zieleń to dominujący kolor ciepłych pór roku, a mianowicie wiosny i lata. W związku z tym barwę można uznać za kolor życia, Ziemi, natury. Zieleń to także symbol nadziei, harmonii, wolności i szczęścia. Jako, że Ziemia i kosmos tworzą jedną całość, są uważane za symbol spokoju i stałości.Zielony to kolor dla osób, którzy poprzez nagromadzenie problemów, szybkie tempo życia i zbyt małą ilość wolnego czasu, czują się przytłoczeni i potrzebują uporządkowania i odpoczynku.

 Ten kolor wprowadza spokój i harmonię. Ludzie, którzy wybierają zielony zazwyczaj są nieśmiali, obdarzają ludzi pewną dozą nieufności. Są raczej obserwatorami, niż aktywnymi działaczami. W połączeniu z błękitem oznacza dążenie do odpoczynku, odreagowania konfliktów.           

               Neonowe           

Wszystkie te kolory pasują tylko do wyrazistych osobowości, które lubią być w centrum uwagi. Nie liczy się dla was pora roku czy kreacja jaką zakładacie, uwielbiacie rzucać się w oczy. Ale uwaga, taki kolor nie znosi konkurencji, więc makijaż i stylizacja powinny być przemyślane.
 
Neony są odpowiednie dla osób odważnych i zdecydowanych. Osoby spod tego koloru są bardzo pewne siebie, są indywidualistkami, nie przejmujecie się opiniami innych.


          Pastele       

Są moimi ulubieńcami. Należą do osób romantycznych i opanowanych. Dodają bardzo dużo wdzięku. Z tego co mi wiadomo pastelowe kolory odmładzają. Odpowiednie są na spotkania biznesowe i ze znajomymi, również sprawdzą się świetnie na wieczorne spacery. Do barw pastelowych super się sprawdzą wszystkie rzeczy typu "Jeans".

Pastele są przeznaczone dla osób romantycznych, opanowanych, które mają spokojny charakter. Są bardziej osobami skrytymi w sobie, i dość nieśmiałymi. Nie pokazują swoich emocji publicznie.
 


Koniecznie dajcie znać jak się wam podoba i jakie kolory pasują do waszej osobowości. Pamiętajcie, że znajdziecie mnie na FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE. Miłego dnia kochani :*

5 komentarzy:

 1. O widzisz! Nigdy nie zastanawiałam się nad znaczeniem kolorów i który akurat pasuje. :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że ci się podobał ;) Polecam się na przyszłość :*

   Usuń
 3. I love your blog!
  Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  xoxo, Nastya

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH
  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I am very happy !
   I will be grateful for any help from you. However, there is one small problem. I can not English. Only could I use language Polish or with the help of google translator.

   Usuń

*Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją.
*Jeśli spodobał ci się post zostaw po sobie jakiś ślad.
*Jeśli spodobał ci się mój blog zachęcam do obserwacji.