czwartek, 22 września 2016

Kolor oczu a nasza osobowość...Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jedno spojrzenie w czyjeś oczy potrafi powiedzieć dużo o jego uczuciach i nastroju. Każda para oczu jest wspaniała i wyjątkowa, czasem widząc piękne oczy, zazdrościsz mu. Jednak powinieneś pamiętać, że wzrok który posiadasz jest wielkim darem, za który powinieneś być wdzięczny każdego dnia. Niekiedy kolor oczu szczególnie cię przyciąga. Czy jednak wiesz o tym, że to coś więcej niż tylko kwestia urody ?? CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE BARWA OCZU MOŻE DUŻO POWIEDZIEĆ O NAS I NASZEJ OSOBOWOŚCI ??


OCZY NIEBIESKIE

Są jednym najpopularniejszych zabarwień oka. Szacuje się, że oczy od błękitnych po szmaragdowe ma ok. 8% populacji ludzkiej. Osoba z niebieskimi oczami traktowana jest jako pokojowo nastawiona do świata i sentymentalna. Jest również uczuciowa, przez co często ulega emocjom. Cechuje ją także spora dawka empatii i wrażliwości oraz związana z tym gotowość do niesienia pomocy innym. Potrafi też być bardzo niezdecydowana. Łatwo ulega irytacji w momentach kiedy kwestionuje się w jej wybory lub zdanie. 


Niebieskookie są osobami wytrwałymi, sentymentalnymi i łatwo ulegają nastroją. Mogą często zmieniać zdanie, denerwują się, gdy inni obalają ich argumenty. Osoby o niebieskich oczach wspaniale traktują przyjaciół, potrafią zrozumieć wrogów. Osoby z taką barwą są często narażone na bezsenność. Mogą mieć kłopoty z żołądkiem oraz pęcherzem.

OCZY ZIELONE

Najrzadziej spotykany kolor oczu na świecie. Szacuje się, że zielone oczy ma zaledwie 4% ludzkości. Osoby o zielonych oczach potrafią ocenić swoje możliwości, ale brakuje im też zdrowej dawki szaleństwa i wyobraźni. Są samowystarczalni, nieprzewidywalni, tajemniczy i wyjątkowo spokojni. Są także oryginalni, kreatywni i potrafią działać pod presją czasu. Jednocześnie mają silny charakter i silą wolę, za co są zarówno cenione, jak i nienawidzone. Z zielenią oczu często występuje kasztanowy lub rudy odcień włosów.

Zielonookie uważane są za najinteligentniejsze, najbardziej nietuzinkowe i tajemnicze. Cechują się wielką wiernością i oddaniem. Uznawane są za wspaniałych przyjaciół na całe życie. Osoby z tą barwą na pierwszy rzut oka nie wyglądają na otwarte i łatwo przystępne, budzą w innych sympatię i szacunek. Zielonoocy często są wrażliwi na zmiany pogody i ciśnienia atmosferycznego. OCZY BRĄZOWE

Do posiadaczy tego koloru zalicza się szerokie spektrum tęczówek. Od czarnych i ciemno-brązowych, przez piwne i orzechowe, aż do bursztynowych z odcieniem miedzi. Brązowoocy to wielcy indywidualiści o silnym charakterze. Nie lubią podporządkowywać swojego życia innym, trzymają się swoich zasad i wytyczonej przez siebie drogi. Są również uczciwi i sympatyczni.


Osoby o oczach brązowych mają cechy przywódców, są aktywne i przebojowe, radosne i pełne energii. Jeśli chcą, potrafią być wielce ujmujący i kochani przez innych, jednak w sprawach intymnych i uczuciowych bywają bardzo nieśmiali. Brązowoocy powinni uważać na dietę, gdyż sa narażone przede wszystkim na choroby ze strony układu pokarmowego.

OCZY SZARE
 Sprawiają wrażenie ciemniejszych niż niebieskie, w rzeczywistości jest to najjaśniejsza barwa oka znana u człowieka. Szary kolor oczu powoduje bardzo mała ilość występującego w tęczówce pigmentu. Osoby z tym kolorem oczu są bardzo kochliwe i emocjonalne. Wiele też wymagają od siebie i innych, co przekłada się w ich wielkie zamiłowanie do pracy.

Jeśli w ich życiu brak nowych wrażeń, szybko ulegają znudzeniu. Szaroocy mogą mieć problemy z przemianą materii.


OCZY PIWNE

 Są bardzo trudne do opisania. Tęczówki potrafią być bardziej zielone lub brązowe. To rzadkość i świadczy o niepowtarzalności i wyjątkowości. Jesteś na pewno niezależny, pewny siebie i spontaniczny. Dr Matthew Leach z Uniwersytetu Południowej Australii twierdzi, że piwny kolor oczu powstał w wyniku braku równowagi wątroby. Możesz być narażony na problemy trawienne.

 OCZY CZARNE
Występują niezwykle rzadko. To, co najczęściej nazywamy czarnymi oczami, w rzeczywistości są one w kolorze ciemnobrązowym. Oczy czarne lub ciemnobrązowe kojarzą nam się z nocą, tajemnicą oraz przeczuciami. Mówi się, ze posiadacze czarnych oczu to osoby godne zaufania i odpowiedzialne.Są skryte i nigdy nie zdradzą nikomu powierzonego sekretu. Czasem nie ufają ludziom i niechętnie zawiązują przyjaźnie czy się zakochują. Ale kiedy już wejdą w relację, zachowują lojalność do końca. To osoby ciężko pracujące i praktyczne. Mówi się, że są , pełne pasji oraz optymistyczne. Zawsze wiedzą jak pokazać innym ile znaczą

OCZY O RÓŻNYCH BARWACH 

Takie zjawisko lekarze nazywają z łaciny heterochromią oczu, czyli po prostu różnie zabarwionymi tęczówkami. Heterochromia spowodowana jest zaburzeniem w rozwoju tęczówek, polegającym na nierównym rozmieszczeniu w ich obrębie barwnika. Osoby takie są rzadziej spotykani niż zielonoocy. To charakterystyczne zabarwienie występuje u zaledwie 1% ludzkości.

Osoby te uznawane są za niezwykłe i bardzo pociągające. Jeśli chodzi o charakter, łączą w sobie cechy utożsamiające z danym kolorem oczu, w zależności od jego występowania w tęczówce. Zwykło się jednak mówić, iż osoby te są tak nietuzinkowe, że jeden kolor oczu nie byłby w stanie oddać ich niezwykłej osobowości.Mam nadzieję, że post się wam podobał. Koniecznie dajcie znać co chcielibyście zobaczyć w następnym poście. Pamiętajmy o tym żeby uczyć się od siebie nawzajem. Znajdziecie mnie na FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE :*

2 komentarze:

  1. Zaliczam się do grupy zielonej ;) I muszę powiedzieć, że większość zgadza się z moim charakterem ;)

    MÓJ BLOG
    MÓJ KANAŁ NA YT

    OdpowiedzUsuń

*Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją.
*Jeśli spodobał ci się post zostaw po sobie jakiś ślad.
*Jeśli spodobał ci się mój blog zachęcam do obserwacji.