wtorek, 6 czerwca 2017

Znaczenie tatuaży

 

Wiele z nas na pewno zastanawiało się nad zrobieniem tatuażu. Jednak większość nie wiedziała jaki wybrać wzór. Dzisiaj przychodzę z postem, w którym powiem co nie co o tym jak wzór pasuje do was, a bardziej do waszej osobowości. Znajdziecie również znaczenie kilku najpopularniejszych wzorów. Mam nadzieję, że się wam spodoba i każdy z was znajdzie tutaj coś dla siebie 😉 

 

Jaskółka, ptak jest związany z lotem i wolnością. Ten tatuaż może symbolizować pragnienie bycia wolnym lub przezwyciężenie jakiejś trudności życiowej. Jaskółka w starożytności uważana była za ptaka przenoszącego na swych skrzydłach nieśmiertelne dusze zmarłych, w tym dzieci. Miała ona dawać spokój wewnętrzny matkom po stracie swojego potomstwa. Ten wzór jest również symbolem wierności i lojalności. Idealny będzie dla osób, które poszukują miłości, które mają nadzieję że kiedyś będzie lepiej i wyjdą na prostą lub takie które cieszą się życiem i łapią każdą chwile. Ten wzór będzie dobry także dla osób, które są po rozstaniu, stracie dziecka, bądź bliskiej osoby.


 Ważka jest przede wszystkim oznaką płodności i nieśmiertelności. Japończycy, których kraj zwano dawniej Wyspą Ważek, uznawali ważkę za symbol nieśmiertelności, tajemniczości i radości. Turcy utożsamiali ważkę ze szczęściem, zaś Indianie z iluzją, nieustannymi przemianami. Ten wzór będzie idealny dla osób, które spodziewają się potomstwa lub je mają. Ważka będzie dobrym pomysłem dla osób aktywnych (uprawiających jakieś sporty) oraz dla osób, które przeszły jakąś przemianę, bądź wygrały z ciężką chorobą. 


 Przyznajmy sobie racje, że róża to jeden z najpopularniejszych wzorów roślinnych. Jest ona przede wszystkim oznaką miłości i piękna. W starożytności rzeźbiono róże na drzwiach komnat, w których organizowane było przyjęcia na różne okazje. Róża w zależności od kolorów ma różne znaczenia. Czerwona oznacza namiętność, uczucie pełne pasji. Różowa oznacza przysięgę miłosną, małżeństwo. A biała oznacza miłość błagalną i milczenie. Ten wzór pasuje do osób, które są zamężne (różowa róża), do osób które cierpią, milczą (biała róża) oraz do osób które poszukują namiętności i uczucia pasji, bądź ją przeżywają (czerwona róża). Róża pasuje także do osób, które odczuwają wewnętrzne piękno, duchowość.

 

 Znak nieskończoności to nic innego jak odwrócona ósemka, ponieważ nie posiada ani początku ani końca jest symbolem wieczności, ciągłości i stabilności. Od dłuższego czasu bardzo popularna jest biżuteria z tym symbolem, który oznacza wieczne uczucie. Taka biżuteria jest idealna na prezent dla drugiej połówki oraz przyjaciela.  Ten wzór jest odpowiedni dla osób, które są bardzo długo w związku partnerskim jak i małżeńskim oraz dla tych, którzy przyjaźnią się z kimś przez długie lata. Ten wzór będzie również idealny dla osób, które zaczęły żyć inaczej, które zaczęły tak zwany "Nowy Rozdział". Odwrócona ósemka jest również symbolem nieśmiertelności.


Ten wzór pochodzi od Indian. Pewnej nocy kobieta miała problemy z dzieckiem przez koszmary senne. Poszła więc do starej przędzarki, która poleciła jej wykonanie sieci życia z gałązek wierzby i włókien bawełny. Kobieta zastosowała się do tej pracy, własnoręcznie zrobiła łapacz, który odtąd chronił jej dziecko w czasie snu. To właśnie plemię Indian wymyślili i tworzyli łapacze snów, którym przypisywali tajemną moc przed złymi snami i negatywnymi mocami. Ten wzór nada się idealnie dla osób, które uwolniły się od przemocy, bądź wyszły z życiowego zakrętu. Według niektórych wierzeń, łapacze snów miały na celu zapamiętywanie snów i miały stać się tarczą chroniącą domowników przed wszelkim złem. Łapacz snów jest odpowiedni dla osób, które mają bardzo silne więzły rodzinne. Wzór jest symbolem delikatności, rodziny i wolności.


Kotwica podobnie jak róża należy do najpopularniejszych wzorów. Może nam się kojarzyć ze statkiem, rejsem, zacumowaniem jednak są to mylne skojarzenia jeśli chodzi o znaczenie. Tatuaż o tym wzornictwie jest symbolem nadziei, bezpieczeństwa, wierności, stabilności. Osoba do której idealnie pasuje ten tatuaż wierzy w lepsze jutro, jest pełna nadziei. Wzór pasuje do osób które są cierpliwe, które odniosły zwycięstwo w jakiejś życiowej sytuacji, które podobnie jak przy wzorze ważki wygrały z jakąś poważną chorobą.


Pióro jest bardzo powiązane z ptakiem, co oznacza wolność, gotowość do lotu. Pojedyncze pióro jest oznaką kreatywności i wielkiej siły wewnętrznej. Jest idealne dla osób, które "Wylatują z gniazda" (przeprowadzają się do własnego mieszkania), a nawet dla tych którzy poszukują własnej drogi, które chcą być wolne.


Pióro z odlatującymi ptakami ma wiele znaczeń. Tak na prawdę jest ich tyle, ile ludzi ten tatuaż nosi. Wzór ten symbolizuje ulotność – życia, duszy, chwili, ludzi, relacji. Ptaki mogą symbolizować bliskich, którzy odeszli, przerwane przyjaźnie i związki. Ten wzór jest idealny dla osób, które straciły bliską osobę, bądź zakończyły długotrwałą przyjaźń.


Pióro ze znakiem nieskończoności przede wszystkim oznacza nieskończoność, trwałość. Jeśli decydujemy się na tatuaż znaku nieskończoności z piórem i imionami, który oznacza między innymi trwałość w związku z tą osobą lub przyjaźń. Może być symbolem niekończącej się miłości, a także ulotności w przypadku pióra z ulatniającymi się ptakami. Wzór będzie idealny dla osób, które są w "wiecznym" długotrwałym związku, lub dla tych którym "nieskończenie" odchodzą znajomi, przyjaciele. Wszystko zależy od intencji twórczej 😉


Napis nie ma jednego przypisanego znaczenia. Tak samo jak z piórem, z którego ulatują ptaki znaczeń tego tatuażu jest tak samo wiele. Napis tak na prawdę będzie pasował każdemu. W zależności od naszych przeżyć życiowych, każdy będzie miał inny napis. Taki tatuaż (np. ze zdjęcia wyżej) wygląda bardzo efektownie, najczęściej robią go osoby delikatne z bardzo silnym wnętrzem, ale to nie oznacza, że tatuaż nie jest odpowiedni dla osób pewnych siebie i lubiących ryzyko.

~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~*~~~

https://www.facebook.com/Sabrooowska96-1696897647225160/https://www.instagram.com/sabrooowska96/https://plus.google.com/110034784031126295869

14 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tatuaże! Sama mam jeden i jestem już zapisana na kolejny:)

  Zapraszam :)

  http://mightyycarolinee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się tatuaże i mam nadzieję, że w końcu sobie zrobię kiedyś. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzę o tatuażu, jeszcze trochę i może uda mi się zrobić.
  Zapraszam do mnie
  agnieszka-to-ja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Od paru lat mam w szufladzie wzór wymarzonego tatuażu,ale jak to w życiu,jest kasa-nie ma czasu bo człowiek w pracy od rana do wieczora, jest czas-nie ma kasy,ale w końcu sobie ten tatuaż zrobię. Śliczne te twoje wzory,na moim projekcie jest anioł,co prawda upadły,ale anioł... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki za to, żeby ci się udało. Anioł to piękny wzór o wielu na prawdę wspaniałych znaczeniach ☺☺

   Usuń
 5. Jak dla mnie sa to zbUt oklepane i popularne wzory ale dobry post, dobrze jest sie dowiedzieć tych znaczeń :)
  OnlyDreams

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, że się podobało :) Wzory wybrałam takie, ponieważ to one są teraz najbardziej popularne ;)

   Usuń
 6. Zastanawiam się nad zrobieniem tatuażu. Dzięki Tobie wiem już co oznaczają poszczególne wzory. Róża interesuje mnie w szczególności :)

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och tak.... Róża jest wspaniałym wzorem i ma piękne znaczenie ♥♥

   Usuń
 7. Uwielbiam tatuaże! Sama zastanawiam się nad zrobieniem, ale wciąż myślę jaki wzór będzie dla mnie odpowiedni! Bardzo podoba mi się piórko - jest bardzo delikatne :*
  allixaa.blogspot.com - klik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och tak piórko to na prawdę świetny tatuaż, pod względem wyglądu i pod względem znaczenia ♥♥

   Usuń

*Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją.
*Jeśli spodobał ci się post zostaw po sobie jakiś ślad.
*Jeśli spodobał ci się mój blog zachęcam do obserwacji.